In september starten we weer met twee Wijkgildes. Een Wijkgilde is een opleidingsmogelijkheid voor volwassenen die nog nooit een diploma gehaald hebben, maar dit wel graag willen! Het kan ook een mooie stap zijn als iemand nu vrijwilligerswerk doet of een participatiebaan heeft. 

Wat is het Wijkgilde? 

Bij het Wijkgilde ga je 1 dag in de week naar school en doe je 16 uur in de week werkervaring op. De lessen vinden in de wijk plaats (bijvoorbeeld in een buurthuis) en de werkervaringsplekken zoeken we zoveel mogelijk bij jou in de buurt. Je kunt kiezen uit de richtingen dienstverlening, detailhandel, horeca of techniek. Tijdens de lesdag volg je basisvakken, zoals Nederlands, rekenen, ICT en specifieke vakken voor de richting die je gekozen hebt.  

Meer dan een opleiding 

Het Wijkgilde is een opleiding van 1 of 1,5 jaar (afhankelijk van je taalniveau), met extra ondersteuning. Zo is er een coach vanuit de gemeente betrokken, een docent en een coördinator vanuit WerkPro. Als je klaar bent met de opleiding, kijken we samen naar de mogelijkheden die zijn ontstaan. Je staat er dus niet direct alleen voor. 

Wat zijn de kosten? 

In bijna alle gevallen worden de kosten voor de opleiding en boeken vergoed. En als er andere middelen (zoals laptop) of diensten (zoals kinderopvang) nodig zijn, dan denken we met je mee.  

In september starten 2 Wijkgildes 

In de Oude Wijken (De Hoogte, Korrewegwijk en de Oosterparkwijk) en in Beijum.  
Bij een van de Wijkgildes is er extra tijd voor taal en dit Wijkgilde duurt daarom 1,5 jaar.  
 
Aanmelden of heb je een vraag? 

Wil je iemand aanmelden voor het Wijkgilde? Doe dit dan voor 1 juli 2025! 
Voor alle wijkgildes kan gemaild worden naar: wijkgilde@werkpro.nl 
 
Bel of app je liever?  
Neem dan contact op met een van de coördinatoren: 
Maaike Krijnen: 06-1523 6521 
Joanne Ripping: 06-5157 8997 
Eva Huisman: 06-24967292 
 
Meer informatie staat ook op de website wijkgilde.nl 
 
Het Wijkgilde is een initiatief van de Gemeente Groningen, Noorderpoort, Alfacollege en WerkPro.